Zwarta zabudowa Łodzi to problem podczas przeprowadzki

Kiedy planujemy swoją przeprowadzkę to oczywiście podstawową rzeczą jaką robimy jest pakowanie. Zajmuje nam to często nawet długie tygodnie jeśli pakujemy się tylko wieczorami i to tylko stopniowo.Oczywiście skrupulatne spakowanie swojego dobytku i odpowiednie oznaczenie wszystkiego jest bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu znacząco ułatwiamy sobie później sprawne rozpakowanie. Kiedy jednak wyprowadzka ma mieć miejsce na terenie Łodzi to często zapominamy zainteresować się tym jak wygląda teren dookoła miejsca, w którym jeszcze mieszkamy, a także miejsca, gdzie mieszkać planujemy. Dlaczego jest to ważne?

Trudne manewrowanie pojazdem do przeprowadzki

Jeśli przeprowadzamy się z jednego domu jednorodzinnego do drugiego na terenie Łodzi to na pewno kłopotów nie będzie. Pojazd firmy realizującej przeprowadzkę wjeżdża na teren posesji, pakujemy wszystko i ruszamy w drogę. Łódź cechuje jednak bardzo ścisła zabudowa, w szczególności z centrum, gdzie mamy mnóstwo starych kamienic. Jeśli korzystamy z naprawdę dużego pojazdu do przeprowadzki to zwyczajnie może on się nie zmieścić już w bramę przy takiej kamienicy. Także na starych blokowiskach w Łodzi mogą być duże problemy z manewrowaniem. W takim przypadku albo korzystamy z mniejszego pojazdu, chociażby busa, i robimy kilka kursów z naszymi rzeczami albo prosimy firmę przeprowadzkową o zabranie profesjonalnych wózków, którymi będzie transportować nasze rzeczy od budynku do samochodu. Pamiętajmy o tym, że zwiad należy zrobić samodzielnie. Większość firm tego nie robi i jeśli pojawią się problemy to za dodatkowy czas i tak my zapłacimy.

Bloki w Łodzi

Problem samochodów okolicznych mieszkańców

Przypadek wąskich wjazdów pod posesję nie jest może zbyt częsty, ale już na pewno w Łodzi bardzo często drogi skutecznie ograniczają zaparkowane przy budynkach pojazdy okolicznych mieszkańców, najczęściej naszych sąsiadów. To kolejny kłopot w Łodzi, z którym możemy musieć się zmierzyć podczas przeprowadzki. Tutaj rozwiązanie jest dość proste. Na kilka dni przed przeprowadzką warto przejść się po sąsiadach i zwyczajnie poprosić ich o to, aby konkretnego dnia zostawili swoje samochody troszkę dalej, gdyż wyprowadzamy się. Raczej nie powinniśmy mieć problemów z dogadaniem się.

Dodaj komentarz