Zakres usług firmy realizującej przeprowadzki.

Firma, która zajmuje się realizacją przeprowadzki, może zrobić wiele – od nas jednak zależy jak dużo. Warto wiedzieć co zrobić, by wszystkie niezbędne prace były wykonane na nasz rachunek nie był nie za wysoki.

Zlecając firmie realizację przeprowadzki  nie musimy zlecać jej wszystkich prac.

Firma zajmująca się przeprowadzkami to coś ego szuka ten, który nie chce lub nie musi się przeprowadzać samodzielnie. Rozwiązanie to jest oczywiście niezmiernie logiczne, decydując się na nie, warto jednak mieć na uwadze, iż zakres działalności takiej firmy jest bardzo szeroki i od tego jaki zakres usług wybierzemy zależy koszt przeprowadzki, a jednocześnie zależy tez jej prawidłowe wykonanie.

Na jakie usługi firmy przeprowadzkowej możemy się zdecydować?

Podstawową usługą w przypadku takiego profilu firmy jest transport dobytku. Każda firma transportowa świadczy takie usługi, co jest oczywiście logiczne, jednak to czasami za mało. Firmy zajmujące się przeprowadzkami mogą również podjąć się innych działań:

  • pakowania i zabezpieczania dobytku
  • wyniesienia rzeczy z mieszkania czy domu i wniesienia do nowego
  • tak zwanego zlikwidowania mieszkania
  • wynajęcia ochrony do przeprowadzki
  • demontażu i montażu mebli
  • transportu pianin
  • wielu innych prac związanych z przeprowadzką.

Decydując się na tego rodzaju usługi, trzeba mieć pełną świadomość, że każda dodatkowa usługa oczywiście biedzie zwiększała koszt całej pracy, jeśli więc chcemy zaoszczędzić na przeprowadzce, trzeba wybierać tylko te usługi, na których nam zależy. Warto w tym miejscu jednak dodać, że wybór pełnej opcji, często w przeliczeniu jest dość atrakcyjny cenowo, a na pewno tańszy niż wybór opcji podstawowej i dodawanie usług.
Przeprowadzki

Podsumowując.

Firma realizująca przeprowadzki to nie tylko samochód, którym przewozi się dobytek. To również ludzie, którzy mogą zając się bardzo wieloma rzeczami, zawsze więc warto zapoznać się z profilem usług firmy, cennikiem i dobierać usługi na miarę swoich potrzeb i możliwości, dzięki czemu przeprowadzka będzie łatwiejsza i szybsza. Czasami również istnieje salomonowe wyjście – wybieranie poszczególnych usług, ale rozliczanie ich według korzystniejszych zasad – przykładem mogą tutaj być różnice stawek, pomiędzy pracą liczona według stawki godzinowej, a kosztem liczonym za wykonacie konkretnej pracy.

Od tego w jaki sposób podejdziemy do usługi przeprowadzki i na co się zdecydujemy zależy bardzo wiele. Koszt usługi, jakość wykonania, nasz wysiłek lub jego brak. Warto o tym pamiętać i analizować zasady przeprowadzek i cenniki usług. To jest w naszym interesie.

Dodaj komentarz