Wycena przeprowadzki – którą formę wybrać?

W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku usług przeprowadzkowych jest ogromna, dlatego też firmy przeprowadzkowe chcąc się dostosować do nowych wymagań klientów oferują zazwyczaj kilka metod wyceny przeprowadzki. Dwie najczęściej stosowane z nich to wycena przeprowadzki w oparciu o stawkę godzinową oraz wycena przeprowadzki poprzez zaproszenie przedstawiciela handlowego na oględziny. Niestety nie ma utartych reguł, oznacza to, że planując przeprowadzkę nie możemy w ciemno wybrać jednej z tych metod mówiąc, iż jest dużo lepsza od drugiej, ponieważ każda z nich ma swoje plusy i minusy. Nasz wybór powinien być przede wszystkim uzależniony od tego co jest obiektem naszej przeprowadzki.

Wycena przeprowadzki w formie stawki godzinowej.

Niewątpliwym atutem tej formy wyceny jest szybki czas składania zamówienia. Możemy zadzwonić do firmy realizującej przeprowadzki i zapytać się np. jaki jest koszt wynajęcia dwu osobowej ekipy, oraz zasięgnąć informacji o dostępności ekipy w wybranym przez nas terminie. Niestety jednak ten sposób rodzi często szereg pytań na które osoba zmieniająca miejsce zamieszkania nie zna tak naprawdę odpowiedzi np.:

  • „czy pracownicy przedsiębiorstwa będą rzetelnie wykonywać swoją pracę, a nie sztucznie wydłużać czas przeprowadzki by zarobić więcej”
  • „jaki będzie całościowy koszt wykonania przeprowadzki”
  • „czy firma przeprowadzkowa nie doliczy nam dodatkowych opłat w trakcie wykonywania zlecenia”

wycena przeprowadzki

Oględziny przeprowadzki.

Dlatego też firmy przeprowadzkowe oferują zazwyczaj alternatywną metodę wyceny przeprowadzki opierającą się na obejrzeniu przewożonego mienia przez przedstawiciela handlowego. To on sporządza inwentarz wszystkich naszych przedmiotów i podaje kalkulację cenową za wykonanie usługi. Większość firm przeprowadzkowych stosuje tak zwany chwyt marketingowy polegający na mówieniu klientom, iż wycena przeprowadzki jest bezpłatna ponieważ stanowi element pozyskiwania klientów, w przedsiębiorstwie przeprowadzkowy. Niestety jednak rzeczywistość jest bardziej brutalna a firmy przeprowadzkowe doliczają koszty wyceny w wysokości od 50 do 100 złotych do końcowej ceny usługi.

Dodaj komentarz