Transport zwierząt i roślin na terenie Łodzi

W przypadku przeprowadzki lokalnej nie mamy oczywiście tak wielu problemów jak wtedy, gdy przeprowadzamy się do innego miasta czy w ogóle na teren zupełnie innego kraju. Jeśli jednak przeprowadzamy się na terenie Łodzi z jednego mieszkania do drugiego, i chcemy zabrać ze sobą zwierzęta czy też rośliny, to zdecydowanie powinniśmy odpowiednio podejść do tego tematu, aby zrobić to poprawnie i bez szkody dla roślin czy zwierząt.

Pozwolenia nie będą potrzebne

Oczywiście w przypadku przeprowadzki na terenie Łodzi nie będziemy potrzebowali żadnych pozwoleń na transport zwierząt i roślin. To ważne jest tylko wtedy, gdy planujemy wyprowadzkę do innego kraju. Nie trzeba więc załatwiać żadnych dokumentów, co jest sprawą oczywistą, ale warto naturalnie o tym wspomnieć.

Transportujemy zwierzęta

Jeśli nasze zwierzaki od czasu do czasu jeżdżą samochodem to na pewno są do tego przyzwyczajone i nie będzie dla nas wielkim problemem zabrać je z jednego mieszkania do drugiego na własną rękę. Pamiętajmy jednak o tym, że zwierzęta, w szczególności psy, są bardzo inteligentne i potrafią wyczuć dziwne zamieszanie u ludzi. Jeśli zaczniemy się pakować do wyprowadzki to chociażby psiaki mogą poczuć duży niepokój, który tylko pogłębi wsadzenie ich później do samochodu. Warto naprawdę zainwestować w tym czasie w dobre środki uspokajające dla swojego zwierzaka, które najlepiej jeśli przepisze weterynarz zajmujący się naszym pupilem. Oszczędzimy zwierzęciu po prostu niepotrzebnych stresów.

Pakujemy rośliny

O wiele więcej problemów może sprawić nam transport wielu roślin. O ile drobne kwiatki w doniczkach bez problemy włożymy do samochodu, tak o duże rośliny musimy się odpowiednio zatroszczyć. Aby nic się im nie stało w trakcie transportu dobrze jest dużą roślinę zapakować do równie dużego kartonu, który zamykamy w taki sposób, aby roślinka miała dostęp do powietrza. Ścianki kartonu po prostu uchronią delikatną roślinę przed uszkodzeniami. Wysokie rośliny najlepiej załadować do pojazdu firmy realizującej nasza przeprowadzkę w Łodzi. Prywatny samochód osobowy może być po prostu za niski.

Dodaj komentarz