Transport sejfów

Transport sejfów i przeprowadzki. Te dwie z pozoru inne czynności są tak naprawdę ze sobą nierzadko zbieżne. W wielu domach prywatnych, w firmach oraz w różnych instytucjach, sejfy, kasy pancerne oraz inne tego typu rzeczy nie są niczym niezwykłym, a czymś najzupełniej naturalnym. Oczywiście to zaleta – wiele osób twierdzi, że gotówka w sejfie to gwarancja jej bezpieczeństwa. Oczywiście nie zawsze tak jest, jednak czasami rzeczywiście tak można myśleć. Problem pojawia się przy przeprowadzce. W chwili przeprowadzki wyciągniecie zamontowanego w ścianę sejfu jest nie lada problemem.

Montaż sejfu w ścianie jest utrudnieniem dla złodzieja, ale w tej sytuacji często staje się wielkim utrudnieniem również dla nas. Oczywiście zawartość sejfu opróżnić jest bardzo łatwo, jednak wyjąć sam sejf już oczywiście nie.

Jak wyciągnąć sejf ze ściany?

Jeśli zakładaliśmy sejf, warto spojrzeć w jego instrukcje, ewentualnie skontaktować się z tymi osobami, które go zakładały i dowiedzieć się jak bezpiecznie można taki sejf wyjąć ze ściany . Wiele firm zdradzi swoje metody i po prostu poradzi, w jaki sposób zając się sejfem, żeby został wyjęty w całości i bez uszkodzeń. W przypadku małych sejfów jest to jak najbardziej realne. W przypadku sejfów bardzo skomplikowanych jest już trudniej. Przeciętny amator nie jest w stanie wyjąć takiego sejfu ze ściany, ponieważ nie ma pojęcia jak to zrobić. W takiej sytuacji warto jednak udać się po pomoc specjalistów.

Transport sejfów w wykonaniu specjalistów

Specjalistami w przypadku sejfów mogą być ludzie z firmy przeprowadzkowej. Wiele takich firm ma w swojej ofercie takie rzeczy jak przewóz sejfów wraz z ich demontażem i montażem. Co istotne – z reguły nie są to osoby, które montażu i demontażu sejfów uczyły się od kolegów, a przeszły szereg szkoleń, dzięki którym mają uprawnienia i umiejętności by takie rzeczy robić. Bez pomocy takich osób, często wyjęcie sejfu nie jest możliwe i nie jest możliwe prawidłowe założenie go w nowym miejscu zamieszkania czy pracy.

Transport sejfów
Podsumowując – tylko w przypadku niewielkich prostych sejfów można wykonywać przeprowadzkę samodzielnie. Duże, skomplikowane należy przyjąć jako rzeczy nie do rozebrania i nie do założenia i od razu udać się po pomoc do specjalistów. Warto tak postępować bez względu na cenę czy stopień skomplikowania takiej pracy. Bez wątpienia cena takiej przeprowadzki wykonywanej przez firmę będzie mniejsza niż nasz wysiłek, powiązany czasami z uszkodzeniem sejfu. Warto więc nie ufać sobie i zastanowić się, czy nie warto wynająć ludzi, którzy w jednym miejscu sejf wymontują, wyrównując za sobą ściany, a w drugim miejscu zamontują i będzie on działa jak przedtem. Wydatek będzie, ale zysk w takiej sytuacji będzie większy i to nie tylko zysk finansowy, ale również zysk związany z wysiłkiem. Wyjęcie sejfu nie jest prostą pracą, dlatego trzeba mieć to na uwadze i może przemyśleć, czy o wiele lepszym rozwiązaniem nie będzie wynajęcie odpowiedniej firmy. Ludzie z firmy wykonają taka pracę szybciej i bardziej profesjonalnie a naszą rolą będzie tylko zapłacenie za wykonaną usługę.

Dodaj komentarz