Transport rzeczy przy przeprowadzce to koszt.

Przewóz rzeczy przy przeprowadzce, to coś, co musi wystąpić. Nie ma możliwości przeprowadzki bez transportu, co jest oczywiste, zawsze transport rzeczy generuje zaś koszty.

Trzeba stwierdzić wprost – koszty transportu są dość wysokie, nie tylko z bliżej nieokreślonych powodów. Koszty są spowodowane między innymi kosztami paliwa, które są jakie są. Samochody dostawcze oraz ciężarowe palą bardzo dużo, stąd koszty transportu również są wysokie. Jak je ograniczyć? Odpowiedź nie jest prosta i  jest zależna od tego, czy chodzi o przeprowadzkę samodzielną czy też chodzi o przeprowadzkę zleconą firmie przeprowadzkowej.

Transport rzeczy przy przeprowadzce – jak można obniżyć jego koszt?

W przypadku zlecenia przeprowadzki zewnętrznej firmie, ograniczenie kosztów przeprowadzki może odbyć się tylko w jeden sposób – na etapie wyboru firmy i negocjacji kosztów przeprowadzki. Nie jest tajemnicą, że stawka za kilometr przejazdu, jest jednym z istotniejszych kosztów, które musi zapłacić zleceniodawca, który zleca usługę przeprowadzki innym. Już na etapie wyboru firmy, można odrzucić oferty firm, które za przewóz naliczają krociowe opłaty. Jeśli zdarzy się firma, której oferta jest dość atrakcyjna, ale jednocześnie nie do końca korzystna, warto próbować negocjować stawkę za kilometr przejazdu. To szczególnie ważne, jeśli przewóz ma się odbyć na znaczną odległość. Nawet kilka groszy oszczędności na jednym kilometrze drogi, może dać niemałą oszczędność całkowitych kosztów.

W przypadku przeprowadzki wykonywanej absolutnie samodzielnie, koszt transportu zależy od wielu czynników i tylko po części ma związek z kosztami paliwa potrzebnego na pokonanie trasy przejazdu. Jeśli nie dysponujemy odpowiednim samochodem, należy uwzględnić w kosztach przeprowadzki, jeszcze koszt jego wypożyczenia, ewentualne koszty dodatkowe. Nie można zapominać, że w przypadku niektórych przejazdów, niezbędne będą opłaty autostradowe, konieczne będą takie opłaty jak parkingowe, czy też koszty związane z noclegiem. Przy wielu kilometrach pokonanej trasy, nocleg musi być koniecznością i to również należy uwzględnić w kosztach przejazdu. Nie bez znaczenia są w takiej sytuacji również koszty wyżywienia.

Transport rzeczy przy przeprowadzce

Planując przeprowadzkę w własnym zakresie, należy więc zacząć od jednego – poszukiwania odpowiedniego samochodu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że musi to być auto odpowiedniej wielkości. Za małe oznacza konieczność dwukrotnej jazdy, więc koszty przejazdu rosną o wiele bardziej.

Podsumowując.

Bez względu na to, jakiego rodzaju przeprowadzkę wybierzemy, koszt transportu rzeczy jest zupełnie naturalną sprawą. W przypadku transportu wykonywanego przez firmę transportową, sprawa jest banalnie prosta – należy zadbać o to, by wynająć firmę dobra i tanią. W przypadku przeprowadzki samodzielnej, należy zwrócić uwagę na to, by koszty transportu były minimalne. Podnieść je może wynajęcie samochodu do transportu, koszt noclegu, wyżywienia czy opłat autostradowych.

Starając się, można koszty transportu obniżyć do poziomów minimalnych – warto się o to zatroszczyć – oszczędności, które dzięki temu powstaną, z powodzeniem można wykorzystać na inne, lepsze cele.

Dodaj komentarz