Jak uniknąć stresu związanego z przeprowadzką.

Przeprowadzka to trudne zadanie, które zdarza się w życiu każdego z nas. Wiele pracy, sporo problemów, konieczność przeprowadzenia się w sensownym czasie, powodują iż przeprowadzkę wymienia się jako jedną z najbardziej stresujących rzeczy w życiu człowieka. Fakt – często nie jest to łatwa sprawa, ale przy odpowiednim podejściu, nie będzie czymś, czym warto się przejmować. Co należy zrobić, by tak było? Czytaj dalej Jak uniknąć stresu związanego z przeprowadzką.

Pomoc przy przeprowadzce. To konieczne.

Planując przeprowadzkę, bardzo często wychodzimy z założenia, że samodzielna jest najlepsza. Owszem – w tym przypadku jest taniej, nie można jednak twierdzić, że przeprowadzka jest samodzielna, skoro do jej wykonania potrzebni są ludzie.

Każdy kto się przeprowadzał, z pewnością potwierdzi to stwierdzenie. Nie da się przeprowadzić mieszkania czy domu samodzielnie. Potrzebna jest pomoc. Oczywiście każdy potrzebuje innej firmy pomocy, jednak w niektórych przypadkach będą potrzebować jej wszyscy – warto o tym wiedzieć i nawet nie próbować samodzielnie się przeprowadzić.

Jakie czynności przy przeprowadzce możemy wykonać samodzielnie?

Samodzielnie na pewno można by spakować wszystkie rzeczy i zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Możemy również rozkręcić meble, zabezpieczyć je na czas przenoszenia i transportu i wykonać wiele podobnych prac. Bez wątpienia jednak, na tym możliwość samodzielnych prac się kończy. Do innych niezbędna jest pomoc przyjaciół czy osób, które wykonają je odpłatnie.

Pomoc przy przeprowadzce – przy jakich czynnościach będziemy jej potrzebować?

Nie da się choćby samodzielnie przenieść rzeczy. Trzeba mieć tego świadomość, że nawet rozkręcone meble potrafią ważyć, a większości i tak nie da się rozkręcić. Znoszenie i wnoszenie mebli, sprzętu AGD i RTV, bez pomocy przyjaciół nie jest realne, podobna sytuacja jest w przypadku wnoszenia innych ciężkich elementów wyposażenia mieszkania. Tutaj również nie istnieje opcja samodzielnej pracy, nawet jeśli jest to wnoszenie do domku lub domu. Inną pracą, której nie da się wykonać bez pomocy przyjaciół jest pakowanie samochodu. Należy pamiętać, że jest ono niezwykle istotne – od tego zależy miedzy innymi, czy rzecz dotrze w całości, zależy również stopień zapakowania samochodu i kolejne kursy lub ich brak. Podobnie jak przy wnoszeniu dobytku z mieszkania – rzadko kto pakując samochód, jest w stanie zrobić to samodzielnie. – ciężar i nieporęczność mebli, lodówki i innych rzeczy, powoduje, że konieczne do noszenia są co najmniej dwoje osoby.

Pomoc przy przeprowadzce

Chcąc przeprowadzać się we własnym zakresie, trzeba o tym wiedzieć. Oczywiście należy powiedzieć wprost – większość znajdzie przyjaciół, którzy pomogą, a jeśli tak nie jest, warto wynająć człowieka, który pomoże nam w noszeniu i innych pracach. Oczywiście idealnie jest, jeśli osób jest kilka. Wtedy można mieć pewność, że przeprowadzka potrwa krócej, a wykonane prace będą wymagały od nas mniej wysiłku skoro wiele z nich zrobią inni.

Podsumowując.

W przypadku przeprowadzki bardzo wiele rzeczy można wykonać samodzielnie. Można zorganizować odpowiednie materiały zabezpieczające i kartony przeprowadzkowe, można załatwić sprawy administracyjno – prawne, czy też zająć się zabezpieczaniem dobytku, jego pakowaniem czy też – w części – znoszeniem. Na tym jednak nasze szanse się kończą. Każda inna praca musi być pracą dla co najmniej dwóch osób. Z uwagi na ciężar mebli i ich nieporęczność, nie da się inaczej. Warto więc od razu poprosić o pomoc, kogoś, kto się na przeprowadzkach zna. Z pewnością będzie mógł pomóc i to przeważnie za darmo. W dobrym tonie jednak jest, by za jakiś czas mu się odwdzięczyć, co nie jest obowiązkowe, jednak mile widziane.

Przeprowadzka samodzielna zatem nie istnieje. Niektóre prace przy przeprowadzce muszą być wykonywane przez kilka osób.