Przeprowadzki na terenie Łodzi – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Osoby planujące zrealizować swoją przeprowadzkę gdzieś na terenie Łodzi bardzo często zadają mnóstwo pytań firmom przeprowadzkowym, które w niektórych przypadkach naprawdę się powtarzają. O to najczęściej pojawiające się pytania, do których odpowiedzi na pewno ułatwią przygotowanie się do wyprowadzki.

  • Czy firma przeprowadzkowa zapewnia tylko pojazdy do transportu?

Wiele osób obawia się, że spakowane rzeczy będzie trzeba samodzielnie nosić do pojazdów i potem z nich wynosić w nowym miejscu zamieszkania. Korzystając z usług firmy przeprowadzkowej płacimy i za pojazdy i za ekipę, którą przydziela nam firma. Pracownicy firmy zajmą się wyniesieniem spakowanych przez nas rzeczy, a potem wniosą je na nowe miejsce. W wielu przypadkach pracownicy świadczą także pomoc przy pakowaniu gabarytowych rzeczy.

Odpowiedź na to pytanie jest trudna, gdyż zależy od indydiwudalnych potrzeb osoby przeprowadzającej się. Zazwyczaj jednak wyprowadzka na terenie jednego miasta trwa przeciętnie 3-4 godziny, a więc spokojnie wyniesiemy się z jednego miejsca i jeszcze tego samego dnia częściowo urządzimy nowe mieszkanie.

  • Czy w Łodzi też można magazynować rzeczy?

Jak najbardziej, profesjonalne firmy przeprowadzkowe z Łodzi posiadają swoje magazyny i oferują usługę przechowywania rzeczy z najczęściej rozliczeniem dobowym. Koszt takiej usługi to najczęściej kilkanaście złotych za każdą kolejną dobę.

  • Czy w Łodzi zapłacę za kilometry?

Zazwyczaj transporty na terenie Łodzi uznawane są jako jedna usługa. Płacimy więc za usługę przewiezienia rzeczy z jednego miejsca do drugiego na terenie Łodzi, niezależnie od odległości pomiędzy tymi punktami.

  • Co jeśli chce zabrać rzeczy z dwóch miejsc?

Firmy przeprowadzkowe z Łodzi najczęściej mają usługę tzw. „przystanku”. Każdy dodatkowy punkt na trasie wyprowadzki to dodatkowa opłata doliczana do całości usługi. Koszty są niewielkie, a punktów może być oczywiście wiele.

  • Muszę sam się ubezpieczyć?

Jeśli korzysta się z usług dobrej firmy przeprowadzkowej na terenie Łodzi to z całą pewnością posiada ona własny pakiet ubezpieczeń. Warto dokładnie się o to wypytać zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z usług tej konkretnej firmy.

Artykuł powstał we współpracy z Dawidem Rutkowski właścicielem firmy Fortis przeprowadzki.

Dodaj komentarz