Przeprowadzki na terenie Łodzi – ile to może kosztować?

Jeśli planujemy naszą przeprowadzkę w obrębie Łodzi, a więc jednego miasta, to na pewno w niektórych przypadkach możemy wszystko zorganizować samodzielnie.  Jeśli zabieramy tylko nasze rzeczy bez mebli czy różnego rodzaju sprzętu to oczywiście możemy próbować przewozić rzeczy swoim samochodem osobowym na parę kursów. Oczywiście lepiej skorzystać z firmy, która zrobi to szybciej, ale w teorii powinniśmy oczywiście sobie poradzić. Mało kto jednak posiada prywatnie naprawdę duży pojazd, chociażby busa mieszczącego 4 palety. Kiedy zabieramy cały nasz dobytek to zwykłym samochodem sobie nie poradzimy. W Łodzi jednak na szczęście działa mnóstwo firm realizujących lokalne przeprowadzki i na pewno znajdziemy coś dla siebie. Ile jednak przyjdzie nam za to zapłacić?

Przede wszystkim płacimy za pracę ekipy

Podstawowym firm przeprowadzkowych realizujących przeprowadzki na terenie Łodzi jest czas pracy ekipy, a więc ludzi, którzy zajmują się wynoszeniem rzeczy z naszego domu i pakowaniem do samochodu, a następnie robieniem tego samego w odwrotnej kolejności już w nowym miejscu zamieszkania. Ceny w Łodzi nie są bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj spotkamy się z kwotami od 80 do około 120zł za godzinę pracy ekipy. Ekipa to najczęściej 2 osoby. Jeśli wiemy, że będzie potrzeba więcej ludzi to możemy oczywiście poprosić o pomoc znajomych albo poprosić firmę o przysłanie większej grupy, choć za każdą taką osobę dodatkowo zapłacimy według stawki godzinowej.

Herb Łodzi

Wielkość pojazdu

Drugim ważnym elementem jest wielkość pojazdu. Tutaj ceny są bardzo zróżnicowane i trudno znaleźć jakąś średnią. Na pewno jednak zapłacimy tym więcej im większy pojazd jest nam potrzebny, a firmy przeprowadzkowe z Łodzi najczęściej oferują ich wiele.

Co z odległością?

W przypadku dalekich przeprowadzek dochodzi jeszcze koszt związany z kilometrami do pokonywania. Jeśli jednak przeprowadzamy się na terenie Łodzi, a więc jednego miasta, to zazwyczaj firmy stosują niewielką opłatę niejako za usługę, dosłownie kilkadziesiąt złotych. Podstawą zostaje godzinowe wynagrodzenie ekipy. Oczywiście koszty za każdy kilometr mogą nam dojść jeśli wyprowadzamy się z Łodzi do ościennych miast, niektóre firmy mogą policzyć za to dodatkowo.

Dodaj komentarz