Przeprowadzka ? Zawsze trzeba wszystko przemyśleć.

Przeprowadzka to decyzja, która podejmuje wielu z nas. Często decyzja kiełkuje powoli, nie zawsze jest decyzją oczywistą. Targają nami wątpliwości – przeprowadzać się czy lepiej pozostać w danym miejscu, ponieważ doskonale je znamy i wiemy czego się spodziewać. Jak do tego podejść? Czy warto się przeprowadzać?

W wielu sytuacjach przeprowadzka jest oczywiście koniecznością, często jednak jest inaczej – każdy, kto dysponuje większą ilością gotówki często zastanawia się – czy nie zainwestować jej w nowe miejsce zamieszkania? Nie można oczywiście odmówić logiki takiemu sposobowi myślenia. Jest to działanie sensowne i warte pochwalenia, jednak jest to również decyzja nieodwołalna. Warto ja przemyśleć żądając sobie dwa pytania:

Jakie korzyści odniosę z przeprowadzki?

Tutaj warto sobie odpowiedzieć i patrząc na temat pod kątem finansowym i pod kątem poprawienia jakości życia. Każdy jest w stanie ocenić, co może zmienić się w jego życiu, jeśli przeprowadzi się do innej części miasta, na inne osiedle czy do innego miasta. Podobnie jednak należy zrobić, patrząc na temat pod kątem wad takiej decyzji.

Jakie są wady takiej przeprowadzki?

Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są wady danej przeprowadzki. Z pewnością są i nie dotyczą tylko pracy przy przeprowadzce, przy której kłopoty są rzeczą po prostu naturalną i w pełni sytuacji zrozumiałą.

Przeprowadzka

Rachunek zysków i strat powinne pomóc – wtedy decyzja o tym, czy podejmować się przeprowadzki czy wręcz odwrotnie – pozostać na miejscu co najmniej do momentu aż znajdzie się lepsza opcja przeprowadzki, będzie sprawą dużo łatwiejszą  Nie można o tym zapominać, ponieważ przeprowadzka jest rzeczą nieodwracalną. Nie da się wrócić do starego miejsca zamieszkania a zamienianie mieszkania czy domu nie powinno odbyć się na zasadzie:”wpaść z deszczu pod rynnę”. Na pewno nie leży w naszym interesie. Jeśli jednak pozytywnych aspektów przeprowadzki będzie więcej, nie warto czekać. Pozostawianie w miejscu, które nie do końca nam odpowiada, jest po prostu strata czasu, jeśli więc pojawi się szansa na zmianę, warto z niej korzystać, by za jakiś czas cieszyć się z nowego, lepszego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz