Przeprowadzka z Łodzi do miasta ościennego

W naszym kraju wyraźnie rysuje się dzisiaj trend na ucieczkę ludzi z centrów wielkich miast gdzieś na obrzeża. Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy oczywiście Łodzi. To oczywiste zachowanie ludzi, gdyż centra miast są głośne, zanieczyszczone i często nie nastrajają nas zbyt pozytywnie do życia. Jeśli planujemy przeprowadzkę na terenie tylko Łodzi to najczęściej płacimy po prostu za samą godzinową pracę ludzi zatrudnionych w tej firmie. Co dzieje się jednak w przypadku, gdyż przeprowadzamy się na przykład z Łodzi do Aleksandrowa Łódzkiego, bądź też innego małego miasta ościennego? Czy zapłacimy więcej?

Rozliczenie kilometrowe może, ale nie musi być

W przypadku dalszych tras z przeprowadzkami wiele firm stosuje po prostu zasadę rozliczenia kilometrowego. Zasada tego rozliczenia może być różna. Niektóre firmy na przykład nic nie doliczą jeśli wyjeżdżamy poza obręb Łodzi zaledwie o kilka kilometrów. Inne firmy z kolei w takim przypadku każą nam zapłacić za całą pokonaną trasę w rozliczeniu kilometrowym, a jeszcze inne tylko za tę część trasy, gdzie wyjechaliśmy poza obręb miasta. Jeśli planujemy zrealizować taką przeprowadzką z Łodzi do innego miasta tuż obok to warto bardzo dokładnie ustalić wszystko z firmą przeprowadzkową, aby później po prostu nie było żadnych niedomówień.

Opłata za przystanki po drodze

W przypadku tego typu przeprowadzek mogą pojawiać się także dodatkowe przystanki na trasie. Chodzi tutaj o to, że na przykład wyprowadzamy się z naszego domu do innego, ale po drodze chcemy jeszcze zabrać trochę naszych rzeczy z domu rodzinnego, a więc mamy dodatkowy przystanek. W przypadku większości firm przeprowadzkowych tutaj jest stała kwota, a więc każdy przystanek to na przykład dodatkowe 50zł doliczane do ogólnej ceny usługi.

Będzie potrzebne więcej czasu

Przeprowadzka z Łodzi do miasta ościennego na pewno będzie wymagała poświęcenia większej ilości czasu, a więc trzeba się przygotować na nieco większe wydatki. Dlaczego tak jest? Nie chodzi tutaj tylko o to, ze do pokonania jest dłuższa trasa. Na drogach wylotowych z Łodzi często tworzą się bowiem korki co może znacząco wydłużyć czas transportu, a my płacimy przecież za każdą godzinę pracy ekipy.

Dodaj komentarz