Przeprowadzka na własną rękę

Przeprowadzka na własną rękę jest jedną z najtańszych metod realizacji przeprowadzki, niestety w parze z możliwością zaoszczędzenia pieniędzy idzie również konieczność organizacji całego procesu przeprowadzkowego.

Wbrew pozorom przeprowadzka wcale nie jest czymś przyjemnym a do jej realizacji nie wystarczy kilka osób o ponad przeciętnych warunkach fizycznych. Przeprowadzka to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność, z której musimy sobie zdawać sprawę, dotyczy ona nie tylko odpowiedzialności za przewożone meble, ale również odpowiedzialności za wypadki powstałe w wyniku ich noszenia. Jeśli decydujemy się na realizację przeprowadzki we własnym zakresie musimy zdawać sobie sprawę, że cały ten ogrom odpowiedzialności w trakcie jej realizacji spadnie na nasze barki.

Przeprowadzka na własną rękę o czym warto pamiętać przystępując do jej realizacji?

Na szczęście jest kilka rzeczy, do których możemy się wcześniej przygotować. Podczas przystąpienia do realizacji przeprowadzki we własnym zakresie musimy pamiętać, że im lepiej zaplanujemy cały proces przeprowadzki, tym sprawniej go zrealizujemy. Dlatego przed przeprowadzką warto sporządzić jej szczegółowy plan, który powinien zawierać następujące informację:

  • Przeprowadzka na własną rękęco jest obiektem naszej przeprowadzki – jeśli mamy do przeprowadzenia duże cztero pokojowe mieszkanie szanse, że uda nam się zrealizować sprawnie przeprowadzkę są raczej nikłe, dlatego wówczas warto zapewnić sobie pomoc profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Możemy umówić się na stawkę godzinową za wykonywaną usługę a następnie przyspieszyć jej realizację przez czynną pomoc w noszeniu mebli. Stawki godzinowe w dużej mierze uzależnione są od tego, w jakiej miejscowości chcielibyśmy zrealizować przeprowadzkę. Firmy realizujące przeprowadzki w Łodzi za godzinę pracy ekipy przeprowadzkowej życzą sobie w granicach 80 zł, zaś wynajęcie takiej samej ekipy przeprowadzkowej w Warszawie to koszt 120 zł,
  • ile czasu możemy przeznaczyć na realizację przeprowadzki – zwykle każdy chciałby się przeprowadzić jak najszybciej, niestety osoby chcące zrealizować przeprowadzkę we własnym zakresie będą musiały na ten proces poświęcić dużo więcej czasu,  niż osoby zlecające wykonanie relokacji firmie przeprowadzkowej. Wynika to głównie z faktu nie posiadania doświadczenia z zakresu realizacji przeprowadzek oraz braku specjalistycznych narzędzi. Jeśli chcesz samodzielnie zrealizować przeprowadzkę musisz na nią poświęcić około tygodnia czasu,
  • czy możemy liczyć na pomoc przyjaciół – to że realizujemy przeprowadzkę we własnym zakresie wcale nie oznacza, że damy radę zrealizować ją samodzielnie. Warto zapewnić sobie pomoc przyjaciół i rodziny, do których mamy zaufanie. Ponadto powinny to być osoby, z którymi mamy dobry kontakt, ponieważ przeprowadzka rodzi możliwości do powstania szeregu konfliktów, a umiejętność ich neutralizacji jest kluczowa dla powodzenia całego procesu.

 

Dodaj komentarz