Przeprowadzka na terenie Łodzi – czy można to zrobić samodzielnie?

Łódź nie jest bardzo rozległym powierzchniowo miastem, jest ono raczej bardziej zagęszczone, a więc teoretycznie odległości do pokonania z jednego końca miasta na drugi nie są jakoś bardzo duże. Z tego powodu wiele osób przeprowadzających się na terenie Łodzi często planuje po prostu wykonać to na własną rękę, a więc chociażby korzystając z własnego samochodu osobowego. Czy warto to robić?

Zawsze jest ryzyko

Z całą pewnością przeprowadzając się w Łodzi na własną rękę możemy oszczędzić sporo pieniędzy. Wydatki na paliwo nawet przy kilku kursach z naszym dobytkiem będą wielokrotnie niższe niż cena usługi firmy kurierskiej. Z drugiej jednak strony może to być oszczędność tylko teoretyczna. Jeśli bowiem coś się uszkodzi po drodze to nie skorzystamy z żadnego ubezpieczenia. Co więcej, taka przeprowadzka pochłonie bardzo dużo naszego cennego czasu. Często osoby przeprowadzające się na własną rękę korzystają z urlopów w pracy. Czy nie lepiej taki urlop wykorzystać sobie na wakacyjny wyjazd niż na wożenie swoich rzeczy z jednego miejsca w drugie?

Problem przewozu gabarytów

Większość z nas posiada tylko samochodowy osobowe, często nie specjalnie pojemne, a już na pewno nie przystosowane do przewozu gabarytowych rzeczy. Rzadko kiedy będziemy mogli także pożyczyć duży pojazd od znajomego czy rodziny. Z kolei wynajmowanie samochodu dostawczego z kierowcą mija się z celem, gdyż niewiele więcej dopłacając mamy pełną usługę firmy przeprowadzkowej i święty spokój. Można jednak iść na kompromis. Jeśli chcemy oszczędzić trochę pieniędzy i tanio przeprowadzić się na terenie Łodzi to firmie przeprowadzkowej zlecamy tylko przewóz mebli, sprzętów RTV, AGD i innych bardzo dużych rzeczy. Spokojnie wystarczy wtedy wynajęcie jednego pojazdu i najmniejszej grupy ludzi na naprawdę kilka godzin. Resztę swojego dobytku przewozimy już samodzielnie swoim samochodem.

Samodzielna przeprowadzka na terenie Łodzi – problemy

Korzystanie z firmy przeprowadzkowej w Łodzi ma jeszcze jedną zaletę. W mieście tym nie brakuje budynków o wąskich i stromych klatkach schodowych. Czy naprawdę chcemy narażać swoje zdrowie znosząc ciężkie meble po tych schodach? Ekipa z firmy przeprowadzkowej ma doświadczenie i odpowiednie narzędzia do tego, aby wykonać to sprawnie i bezpiecznie.

Dodaj komentarz