Przeprowadzka. A remont?

Przeprowadzka to czas zmian. Nowe mieszkanie czy dom, nowe miejsce, nowe życie. Wprowadzając się do nowego mieszkania mamy wiele planów, wiele możliwości. Czy jednak warto zaczynać, bez zmian przed przeprowadzką?

Przeprowadzka to doskonały moment, by nowo nabyty lokal doprowadzić do stanu, który rzeczywiście nam będzie odpowiadać. Jeśli mamy na to odrobinę czasu, warto zawalczyć o wykonanie drobnego chociaż remontu. Co może wchodzić w jego zakres? Odpowiedzi jest wiele.

Decydując się na remont swojego nowego lokalu, bez wątpienia warto zacząć od oceny jego stanu technicznego. Jeśli chodzi o mieszkanie czy dom, wszystko powinno się rozpocząć się właśnie od tego i od określenia kosztów naprawy i tego co tak naprawdę można naprawić. Usterki instalacji elektrycznej, wyrwane zawiasy drzwi, jakież inne uszkodzenia – wszystko to można po prostu poprawić i cieszyć się sprawnością lokalu. Czasami usterki będą większe – jakieś uszkodzenia płytek czy inne poważniejsze awarie. W tym momencie warto się zastanowić, czy lepiej naprawiać to natychmiast tracąc czas, czy może lepiej zdecydować się na naprawianie tego wszystkiego później – na przykład planując generalny remont łazienki.

Szpachlowanie i malowanie.

Jednym z elementów remontu nowo nabytego mieszkania powinno być szpachlowanie i malowanie wszystkiego od nowa. To idealny moment na takie działanie. Ściany są puste, całkowicie odsłonięte, można swobodnie poruszać się po każdym pomieszczeniu. Gips szpachlowy i szpachlowanie to początek takiego remontu. Warto wygipsowac co najmniej nierówności, a jeśli jest ich wyjątkowo dużo, po prostu całość. Jeśli wcześniej w lokalu była tapeta, trzeba wiedzieć, że nie wiadomo, ile tapet jest pod spodem. Zerwanie wszystkiego do gołej ściany jest więc rozwiązaniem jak najbardziej realnym. Jeśli w którymś pomieszczeniu są zniszczone płytki, które – nawet w przyszłości – chcemy zmienić, warto również tym się zająć i po prostu je skuć, a ścianę pomalować. Dzięki temu można zaoszczędzić czasu na remont w przyszłości. Miejsce po płytkach można wygipsowac i pomalować, zostawiając zakładanie nowych płytek na później.

Podsumowując: przeprowadzka zawsze kojarzy się z ogromem pracy

Warto o tym widzieć i nie ułatwiać sobie jej za cenę pracy w przyszłości. Decyzja o remoncie w trakcie przeprowadzki jest decyzją bardzo rozsądną, bardzo dobrą, nie warto zwlekać z remontem. Decydując się na odświeżenie mieszkania w czasie przeprowadzki, można mieć pewność, że w przyszłości będzie nam się mieszkać o wiele przyjemniej., nie ma bowiem nic gorszego niż nowoczesne umeblowanie i stare, zniszczone ściany. Taki kontrast nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Przeprowadzka. A remont?

Decyzja o takim remoncie jest rozsądna, aczkolwiek zawsze trzeba liczyć się z tym, że wszystko będzie się wiązać z kosztami. Farba kosztuje, gips również, inne materiały także. Wydając pieniądze na nowe mieszkanie, trzeba jednak z tym się liczyć i nie odwlekać takiej pracy. W trakcie takiego remontu nie można oczywiście zapominać o podłogach. Jeśli wymagają położenia nowych wykładzin, bez wahania warto się na to zdecydować. W innym przypadku będzie o wiele trudniej – wystarczy zdać sobie sprawę z tego jak wiele mebli będzie stało w danym pomieszczeniu później. Jednym słowem –warto remontować.

Dodaj komentarz