Problemy, jakie możemy napotkać przeprowadzając się w Łodzi

Przeprowadzka na terenie jednego miasta, takiego jak Łódź, wydaje się być zadaniem bardzo prostym, ale niestety możemy natrafić na problemy, których pokonanie będzie dość trudne. Łódź pod wieloma względami jest wyjątkowa i dlatego musimy być przygotowani na kilka scenariuszy. O czym trzeba pamiętać?

Wąskie uliczki dojazdowe

Bardzo zwarta zabudowa Łodzi sprawia, że w bardzo wielu przypadkach pojazdy firmy przeprowadzkowej mogą mieć spore problemy z dojechaniem pod nasz budynek. Warto zawczasu dobrze przyjrzeć się lokalizacji obecnego miejsca zamieszkania, jak i tego gdzie chcemy się wprowadzić. Oszczędzi nam to po prostu niepotrzebny problemów. Jeśli wcześniej poinformujemy firmę przewozową to na pewno będzie ona na to przygotowana i odpowiednio podejdzie do realizacji zlecenia.

Wąskie klatki schodowe

Kolejną bolączką Łodzi są bardzo wąskie klatki schodowe, a przy tym często wysokie i kręte schody. Dotyczy to przede wszystkim starych budynków, takich jak chociażby kamienice, a tych w Łodzi nie brakuje. Taka sytuacja jest szczególnie niedobra wtedy, gdy mamy do wniesienia czy zniesienia duże meble. Powinniśmy wcześniej poinformować firmę o tym jak wygląda klatka schodowa.

Samochody sąsiadów

Ze wspomnianymi już wąskimi uliczkami w Łodzi wiąże się jeszcze jeden, dodatkowy problem. Uliczki te potrafią być szczelnie okupowane przez samochody. Warto zwrócić na to uwagę i poprosić swoich sąsiadów, aby na dzień przed naszą wyprowadzką ustawili swoje auta w innym miejscu i ułatwili dojazd dużego pojazdu do budynku. Jeśli zachowamy się grzecznie to na pewno sąsiedzi nie będą robili problemów.

Zbyt małe windy

Tutaj bardzo ważna sprawa dla mieszkańców wieżowców w Łodzi lub osób, które do takiego wieżowca chcą się wprowadzić. Duża część z nich posiada jeszcze stare, bardzo małe windy. Musimy sprawdzić, czy wszystkie rzeczy zmieszczą się do tej windy. Być może na przykład większe meble będzie trzeba rozmontować przed wniesieniem. Trudne może być wniesienie całego mebla na 10 piętro w wieżowcu po schodach.

Dodaj komentarz