Odświeżanie mieszkania. Czy zawsze konieczne?

Odświeżenie mieszkania zwane często trochę błędnie jego likwidacją, to opcja, która nie zawsze jest konieczna, aczkolwiek czasami tak. Dzieje się tak w wielu przypadkach, a chęć odświeżenia mieszkania dla nowego kupującego najczęściej jest ostatnią i najmniej ważną.

Likwidacja mieszkań, to opcja, która trzeba czasami wykonać. Na czym polega i co zrobić, by była przeprowadzona prawidłowo?

Likwidacja mieszkań to nic innego jak pozostawienie, a raczej doprowadzenie mieszkania do stanu, w jakim było przed tym, jak w nim zamieszkaliśmy. W każdym przypadku może to wymagać innego zakresu prac. Często jest to powiązane z małymi naprawami, wymianą uszkodzonych płytek łazienkowych czy też naprawą instalacji elektrycznej, ale najczęściej polega na jednym – wystarczy zająć się szpachlowaniem i malowaniem ścian oraz gruntownym sprzątaniem podłogi, ewentualnie malowaniem lub dobrym myciem okien. Wtedy można mieć pewność, że nowy właściciel będzie mógł uznawać mieszkanie za lokal w stanie doskonałym.

Odświeżanie mieszkania – jak wykonać tą pracę?

Wykonanie tej pracy z pozoru jest bardzo proste, jednak nie zawsze tak jest. Przeszkodą mogą być nasze rzeczy, które w mieszkaniu pozostają do chwili przeprowadzki, idealnie jest, jeśli ich nie ma, wiec fajnie, jeśli przeprowadzka jest rozciągnięta w czasie i nawet po jej fakcie można wrócić do mieszkania i dokonać niezbędnych prac. Jeśli jest inaczej, trzeba poradzić sobie w inny sposób – rzeczy do przeprowadzki w miarę możliwości porozstawiać tak, aby nie przeszkadzały w pracach. Oczywiście idealnie jest, jeśli większość rzeczy jest przestawiona do pomieszczenia już zrobionego, a w innych możemy spokojnie działać.

Odświeżanie mieszkania. Czy zawsze konieczne?
Likwidacja mieszkań, to opcja, którą mają w swojej ofercie głównie firmy przeprowadzkowe. Wtedy jest o wiele łatwiej – firmy przeprowadzkowe często posiadają własne magazyny, więc nawet jeśli nasz dobytek trzeba przechować nie ma z tym problemy. Ludzie z firmy przeprowadzkowej doskonale wiedzą co to znaczy zlikwidować i odnowić mieszkanie. Warto o tym wiedzieć i jeśli nie mamy czasu lub możliwości, po prostu nie decydować się na samodzielne prace. Wszystko jest jednak całkowicie indywidualną decyzją.

Podsumowując – czasami sama przeprowadzka to za mało

Wielu kupujących wymaga, by mieszkanie było odnowione, z resztą – często już na etapie sprzedaży, agenci nieruchomości sugerują taki krok. Warto go wykonać również wtedy gdy opuszczamy mieszkanie wynajmowane. Jednym słowem – taki końcowy remont mieszkania, z którego się wyprowadzamy może się zdarzyć. Nie kosztuje wiele, czasami jednak trzeba poświęcić trochę pracy. Oczywiście trzeba pamiętać o jednym – malując ściany nie warto inwestować w drogie farby w bardzo mocnych kolorach. Być może czerwony, żółty czy niebieski to kolory, które lubimy, jednak może się zdarzyć tak, iż inni tego nie lubią. O wiele rozsądniej jest malować na kolor biały, albo zbliżony do białego. Wtedy nowy właściciel czy też najemca mieszania może mieć pewność, że nawet jeśli zechce pomalować po swojemu nie będzie miał z tym żadnego problemu.

Dodaj komentarz