Kogo najlepiej zatrudnić w firmie przeprowadzkowej

Pracownicy zatrudnieni w firmie przeprowadzkowej determinują rozwój całego, przeprowadzkowego przedsiębiorstwa, dlatego dla firmy niezwykle ważne jest, aby byli to ludzie starannie wyselekcjonowani posiadający nie tylko ponadprzeciętną sprawność fizyczną, ale i umiejętność pracy w zespole.

Można sobie zadać pytanie, dlaczego w firmach przeprowadzkowych pracownicy odgrywają tak ważną rolę. Odpowiedź jest prosta, ponieważ są odpowiedzialni za bezpośredni kontakt z klientem, to właśnie oni przyjeżdżają na przeprowadzkę i od ich umiejętności zależy powodzenie całego procesu przeprowadzkowego.

Jacy pracownicy powinni być zatrudniani w firmie przeprowadzkowej

Niestety pracownicy firm przeprowadzkowych są cały czas mylnie utożsamiani jedynie z członkami ekip przeprowadzkowych. Zmiany, które zachodzą na rynku przeprowadzkowym wymagają by firmy z tego sektora zatrudniały nie tylko pracowników fizycznych, ale także konsultantów przeprowadzkowych i przedstawicieli handlowych. Ponieważ tylko w ten sposób będą w stanie zaspokoić rosnące wymagania klientów. Przewiduje się, że w najbliższym czasie firmy przeprowadzkowe zaczną konkurować ze sobą nie tylko na płaszczyźnie najwyższej jakości świadczonych usług, ale również na płaszczyźnie najlepszej obsługi klienta obejmującej również cały proces po-transakcyjny. Niestety większość z przedsiębiorców nie zdaje sobie z tego sprawy. Badając dziesięć firm świadczących przeprowadzki w Łodzi jedynie w dwóch z nich znalazłem osoby na stanowisku przedstawicieli handlowych, a w żadnej nie odnalazłem konsultanta przeprowadzkowego. Łódzkie firmy zatrudniają zamiast konsultantów sekretarki, nie posiadają one niestety doświadczenia z zakresu realizacji przeprowadzek, więc mogą jedynie przyjmować zamówienia i zapisywać klientów.

Jak powinni wyglądać pracownicy firmy przeprowadzkowej

Kogo najlepiej zatrudnić w firmie przeprowadzkowejUbiór pracowników w firmie przeprowadzkowej jest w głównej mierze uzależniony od piastowanych przez nich funkcji. Konsultant przeprowadzkowy z uwagi, iż nie ma bezpośredniego kontaktu z klientem może do pracy ubierać to, w czym mu wygodnie. Przedstawiciel handlowy powinien na realizację wycen przeprowadzkowych przyjeżdżać w garniturze, ponieważ on odpowiada za to by wzbudzić zaufanie klienta. Natomiast członkowie ekip przeprowadzkowych powinni być ubrani w jednakowe stroje z logo firmy, jest to niezwykle ważne nie tylko ze względu budowania wizerunku przedsiębiorstwa, ale również z uwagi na możliwość łatwej identyfikacji. Nikt z pewnością nie chciałby, aby podczas realizacji przeprowadzki do jego mieszkania weszła obca osoba i wyniosła Np. telewizor.

Dodaj komentarz