Jak wybrać materiały do przeprowadzki

Każda osoba planująca zmianę miejsca zamieszkania musi dokonać wyboru na jakie materiały do przeprowadzki się zdecydować. Wybór ten jest niezwykle trudny, ponieważ często chcielibyśmy zabezpieczyć profesjonalnie meble, nie wydając na to masy pieniędzy.

Jeśli zamówimy przeprowadzkę w profesjonalnej firmie dobrym rozwiązaniem jest zaproszenie przedstawiciela handlowego, który pomoże nam dokonać wyboru najbardziej dla nas odpowiednich materiałów. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na realizację przeprowadzki we własnym zakresie wówczas stajemy przed trudnym wyborem, w co zapakować nasze przedmioty, aby nie uległy uszkodzeniu w trakcie przeprowadzki.

Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Rozważania na ten temat powinniśmy rozpocząć od wyboru odpowiednich materiałów do zabezpieczenia mebli. Istniej wiele możliwości zabezpieczenia mebli od podstawowego owinięcia folią ochronną, po owinięcie folią bąbelkową i kartonami z tektury falistej. Oczywiście im droższa bardziej pracochłonna metoda tym lepsze efekty, czyli lepiej zabezpieczone meble. Nie wszystkie jednak meble wymagają tego samego typu zabezpieczeń. Do zabezpieczenia mebli najdelikatniejszych, takich jak meble skórzane i szklane musimy wykorzystać wszystkie dostępne materiały przeprowadzkowe, zaś do zabezpieczenia pozostałych wystarczy nam folia ochronna.

materiały do przeprowadzki

Materiały do przeprowadzki – na co warto się zdecydować?

Jeśli już wiemy jak przygotujemy nasze meble do przeprowadzki, pora dokonać wyboru, w co spakujemy drobne przedmioty. Najlepiej skorzystać w tym celu z pudeł kartonowych. Jeśli nie wiemy gdzie je kupić możemy zadzwonić do lokalnej firmy przeprowadzkowej i zapytać czy nie oferują sprzedaży specjalistycznych kartonów przeprowadzkowych. Analizując 10 firm realizujących przeprowadzki w Łodzi, aż 9 z nich w swojej ofercie posiada sprzedaż kartonów do przeprowadzek. Cena takiego kartonu zależy głównie od jego rozmiaru i kształtuje się w granicach od 4 do 6 zł. Ponadto wszystkie z badanych firm przeprowadzkowych zadeklarowały możliwość wypożyczenia kartonów na czas przeprowadzki, koszt wypożyczenia takiego kartonu wnosi od 2 do 3 zł.

Dodaj komentarz