Ile może kosztować przeprowadzka w Łodzi?

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zmianę miejsca zamieszkania i zastanawiasz się jaką część domowego budżetu będziesz musiał przeznaczyć na przeprowadzkę, odpowiedź na twoje strapienie nie jest jednoznaczna. Ponieważ na cenę przeprowadzki wypływa nie tylko kompleksowość usługi lecz również miasto w którym decydujesz się realizować przeprowadzkę.

Dlaczego przeprowadzki w Łodzi są tańsze?

O ile łódzkie firmy przeprowadzkowe, oferują swoje usługi już od stawek 80 złotych za godzinę pracy dwu osobowej ekipy przeprowadzkowej, o tyle firmy warszawskie za tego typu usługi żądają już 120 złotych. Ich ceny są więc o 50% większe od cen łódzkich przedsiębiorstw. Dzieje się tak ponieważ w Łodzi są dużo niższe koszty pracy pracowników, więc i firmy przeprowadzkowe członkom swoich ekip płacą mniej niż warszawskie przedsiębiorstwa.

Przeprowadzka w Łodzi – z jaki wydatkiem trzeba się liczyć?

Wszystko zależy od tego jaką formę realizacji przeprowadzki wybierzemy. Jeśli zdecydujemy się spakować we własnym zakresie i przewieźć drobniejsze rzeczy samochodem osobowym, wówczas dobrym rozwiązaniem wydaje się rozliczanie się z firmą przeprowadzkową w oparciu o stawki godzinowe. Przykładowo przewiezienie kilku mebli (sofy, komody, łóżka, foteli, telewizora, pralki, lodówki), nie powinno zająć ekipie przeprowadzkowej więcej niż trzy godziny. Czyli za taką usługę zapłacilibyśmy 240 zł.

przeprowadzka w Łodzi

Jeśli natomiast zostawimy, ekipie przeprowadzkowej do przewiezienia drobne przedmioty (np. 40 kartonów) czas przeprowadzki znacząco się wydłuży i zajmie już nie trzy a pięć godzin, czyli cena za usługę wyniesie 400 zł.

Jeśli poprosimy firmę przeprowadzkową o spakowanie i rozpakowanie naszych przedmiotów cena wzrośnie o około 240 zł, ponadto zostanie do niej doliczony koszt kartonów i materiałów do pakownia (200zł). Czyli koszt wykonania przeprowadzki podczas której pracownicy ekipy przeprowadzkowej zrobią wszystko za Nas będzie wynosił 840 zł.

Które rozwiązanie wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i bez wątpienia zależy od tego jakie nakłady kapitałowe możemy przeznaczyć na przeprowadzkę. Jeśli mamy dużo pieniędzy warto wynająć profesjonalistów i odpocząć w trakcie przeprowadzki. Jeśli jednak mamy ograniczony budżet warto skorzystać z pomocy specjalistów jedynie w zakresie transportu mebli, a cały szereg innych związanych z przeprowadzką czynności wykonać we własnym zakresie.

Dodaj komentarz