Firma przeprowadzkowa, czy transportowa. Co wybrać?

Decydując się na przeprowadzkę z pomocą firmy, często zastanawiamy się, czy lepiej zdecydować się na firmę zajmującą się stricte przeprowadzkami czy po prostu wynająć jakiś transport, a wynoszenie i wnoszenie dobytku zostawić dla siebie, ewentualnie o pomoc poprosić przyjaciół. Jaką opcje wybrać?. Odpowiedź nie jest łatwa.

Firma transportowa

Firma transportowa z jednej strony jest rozwiązaniem o wiele logiczniejszym. Ilość takich firm na rynku jest spora, a wiec znalezienie takiej, która spełnia oczekiwania jest o wiele łatwiejsze. Aby jednak być zadowolonym z takiego rozwiązania trzeba zdecydować się na firmę, która posiada odpowiednio duży samochód i kierowcę, który chce poświęcić na taką prace wiele godzin, z których większość będzie po prostu oczekiwał na załadunek. W tym przypadku warto sprawdzić nie tylko cenę za kilometr przewozu, ale upewnić się co do stawek kierowcy za oczekiwanie. Wielu z nich ustala swoje stawki godzinowe, inni wręcz przeciwnie. W dobrej sytuacji firma transportowa, szczególnie tak zwana niewielka firma może być rozwiązaniem bardzo tanim. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba jednak zdawać sobie sprawę z jednego – w zasadzie nie ma opcji wynajęcia kierowcy do przenoszenia rzeczy, wiec jeśli nastąpi taka konieczność, trzeba sobie po prostu poradzić samodzielnie.

Firma przeprowadzkowa

Firma przeprowadzkowa to trochę inne rozwiązanie. Można ją wynająć tylko na czas transportu, można również zlecić ludziom z firmy również inne prace. Jeśli tak się stanie, można mieć pewność, że nasze rzeczy są w rękach profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą jak z nimi postępować, by nie uległy zniszczeniu. Ludzie z firmy mają umiejętności oraz niezbędne narzędzia, dzięki czemu można mieć pewność, że nasz dobytek zostanie spakowany, zabezpieczony, wyniesiony, przewieziony i wniesiony na nowe miejsce.

Firma przeprowadzkowa, czy transportowa. Co wybrać?

Decydując się na firmę przeprowadzkową, trzeba wiedzieć, że stawka jest zależna nie tylko od przejechanych kilometrów, ale również od innych czynników. Wiele firm zalicza do nich nawet wysokość piętra, na które wnoszą, lub z którego znoszą meble, zawsze wiec trzeba zorientować się co do całości kosztów.

Podsumowując – chcąc wynająć firmę, przy pomocy której się przeprowadzimy, mamy wybór. Od tego, co wybierzemy zależy bardzo wiele. Warto się zastanowić nad odpowiednim wyborem, a jeśli już się na coś zdecydujemy dokładnie ustalić stawkę, dzięki czemu będziemy w pełni pewni ile zapłacimy za wykonaną pracę. Oczywiście warto szukać w wielu firmach. Różnice w opłatach mogą być po prostu niesamowite, o czym warto wiedzieć. Poszukiwania pozwolą zaoszczędzić wiele setek złotych.

Decyzja o wynajęciu firmy może być dobrą decyzją. W ekstremalnych sytuacjach całkowicie zrzuca z nas brzemię przeprowadzki. Wszystko, co z nią związane może bowiem znaleźć się w rękach firmy, a naszą rolą będzie uiszczenie rachunku, za wykonaną usługę. Warto się na to zdecydować. W dzisiejszych czasach związanych z wiecznym brakiem czasu, wynajęcie firmy jest dobrym rozwiązaniem. Firmy transportowej czy przeprowadzkowej? Odpowiedź nie jest łatwa. Każdy, kto się przeprowadza, musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam.

Dodaj komentarz