Ciekawe mieszkanie. Czy nie warto meblować go od zera?

Zakup mieszkania, bez względu na to czy z rynku wtórnego czy też mieszkania nowego, to zawsze miłe wydarzenie. Jeśli nastąpi zaczynamy myśleć o tym, jak się do niego przeprowadzić i jak go urządzić. Sposób myślenia jest jak najbardziej logiczny, jednak realizacja nierzadko pozostawia wiele do życzenia.

Sposoby meblowania

Najczęstszym sposobem meblowania nowego mieszkania jest przewiezienie wszystkiego, co do tej pory znajdowało się w starym. Z pozoru to logiczne, jednak trzeba wiedzieć, że nie zawsze efekt, który się pojawi jest taki jak być powinien. Często okazuje się, że takie meblowanie jest meblowaniem na siłę. To co pasowało w starym mieszkaniu niekonieczne musi pasować w nowym, jednak zadowoleni z siebie i z nowego nabytku, niejednokrotnie na sile upychamy wszelkie posiadane meble, rozstawiamy je po kątach, ponieważ coś z nimi trzeba zrobić. Warto sobie powiedzieć wprost – wiele rzeczy kupionych do określonego mieszkania po prostu w nowym znaleźć się nie musi. Za duże łóżko małżeńskie, które pasowało w dużym mieszkaniu, w małym jest po prostu bardzo złym pomysłem, stare meble niekoniecznie muszą pasować do nowego pokoju gościnnego a szafki z kuchni na wymiar nie zawsze sprawdzą się w kuchni, która wymiarami choć trochę się różni.

Jak wiec meblować mieszkanie?

Meblowanie nowego mieszkania czy domu musi wiec być meblowaniem z pomysłem. Warto na początku spokojnie przyjrzeć się nowemu mieszkaniu i pomyśleć, jak można je umeblować. Jeśli nie wiemy lub nie mamy pomysłu na swoje nowe lokum, warto szukać inspiracji w sieci Internet. Na wielu stronach internetowych można znaleźć zdjęcia mieszkań, poszczególnych pomieszczeń. Wzorowanie się na wystroju, który najbardziej nam się podoba jest wiec jak najbardziej wskazane. Oczywiście w sieci Internet można również znaleźć projektantów wnętrz. To proste programy, które na ekranie komputera pozwolą nam zaprojektować pokój od A do Z. Takie działanie ma wielki sens. Dzięki niemu można mieć pewność, że bezpiecznie, bez prób i błędów możemy dojść do wniosku jaki kolor ścian, jakie meble i jaki wystrój jest tym, który mam odpowiada. Oczywiście w tym momencie nie można liczyć na to, ze wszystkie elementy wyposażenia starego mieszkania się przydadzą. Często jest inaczej – wiele okazuje się po prostu nieprzydatnych. Warto o tym pamiętać i nastawić się na choć trochę zakupów.

Ciekawe mieszkanie. Czy nie warto meblować go od zera?

Podsumowując: nowy lokal. Nowe życie, nowe możliwości. Nie warto w nie wchodzić startami meblami i przypadkowym wystrojem, który może będzie poprawny, ale nie musi być najładniejszy. Przeprowadzka to doskonała okazja do tego, by umeblować swoje życie na nowo. Oczywiście w części będzie to meblowanie starym i meblami. Meblami, które znamy i cenimy. Warto jednak postarać się o zmiany. Nowy kolor ścian, nowy wystój, nowe meble – choć niektóre, nowe sprzęty. Takie decyzje sprawiają, że rzeczywiście czujemy się jak na nowym i tak rozpoczynamy kolejny etap życia. To wszystko jest ważne zarówno z fizycznego jak i psychologicznego punktu widzenia. Ten, kto zdecydował się na takie rozwiązania dziś nie żałuje. Warto o tym pomyśleć i nie decydować się na meblowanie po najmniejszej linii oporu.

Dodaj komentarz